Tehát először kell egy inspiráció (ötlet, gondolat),
De nem használt nékik a hallott beszéd, mivel nem párosították hittel azok, a kik hallották. (Héberekhez 4, 2/b)
másodszor ezt hittel kell párosítani,
Ugyanerre pedig teljes igyekezetet is fordítván, a ti hitetek mellé ragasszatok jó cselekedetet, a jó cselekedet mellé tudományt. (2Péter 1, 5.)
harmadsorban pedig jön ehhez a tudomány.
Egyébként is a legfontosabb dolog:
A bölcsesség kezdete [ez:] szerezz bölcsességet, és minden keresményedből szerezz értelmet. (Péld 4, 7.)
Szükség lenne új munkahelyekre, mert sok a munkanélküli.
Új munkahelyek akkor jöhetnek létre eredményesen, ha van új iparág.
Eredményesen új iparág létrejötte új szemléletmód által lehetséges.
Ehhez nézzük, meg, hogy hol vagyunk most.
Jelenleg a mattéra az uralkodó a gondolkodásmódban.
Már az egész iparágak így vannak meghatározva:
- faipar
- gépipar
- építőipar...
De vajon miért az a mattéra, az anyag az elsődleges szempont?
Mert ezt örököltük az előző rendszerből. Azaz ez egy örökség még az egypártrendszeri időkből, amikor a vallás, és a hit csak hátrányt jelenthetett egy adott személy számára azokban az időkben. Mert ezt kaptuk a Szovjetuniótól. Ezt nem kértük, ezt kaptuk.
Viszont az óta már nem kötelező ennek a szemléletmódnak (osztályozásnak) az egyedülisége.
Természetesen ez az osztályzás jó – csak most valami új kellene!
És amikor majd az az új működni fog, akkor majd a régi is be fog majd indulni!
Az új dolog pedig a szellem.
Ami itt azt jelenti, hogy a forma, a szín, az érzések legyenek fontosabbak, mint az alkalmazott anyagok milyensége.
Ennek egyik tipikus, eddig még keveset használt esete a sokszögek és a körök (ellipszisek) használata.
Nem teljesen új kell, hanem másik oldalról kell nézni azt, ami eddig is megvolt, és megvan ma is.
Mennyire más olyan szemléletmód, ahol a cél határozza meg a kívánt anyagot, és nem pedig az anyag lehetőségei korlátozzák be a lehetséges célokat.
Az értelem, a tudás és a bölcsesség egy szorgalmas átlagember számára leginkább az egyetem.
Szükséges ezért, hogy egy új Egyetem alakuljon, és nem is mindegy, hogy hol.
Ha fontos, hogy jurtaipar legyen, akkor annak helyileg az Alföldhez kell kötődnie.
Az egyik leginkább alkalmas hely egy luk.
Egy luk 3 város között, melyek Békés, Békéscsaba és Gyula.
Egy egyetemnek campus kell, és itt bőven van hely a három város között.
Egy szimbólum is ez egyúttal, hogy ne egy adott félnek legyen jó, hanem a cél a megegyezés, a közös tevékenysége a három békés megyei városnak.
Mint ahogy meg kell egyezni más iparágakkal is, hogyan folyjék a képzés, milyen szakok legyenek.
Mert a képzések egy része beindítható meglévő oktatási anyagokból és meglévő szakemberekből.
Új egyetemet alapít a kormány 2012-re
- 2010.12.16. 10:19
A közszolgálati egyetem a közszféra összehangolt és tervezett utánpótlásképzését látná el a tervek szerint.
Egy év múlva, 2012. január 1-jén kezdheti meg működését a felsőfokú közszolgálati szakemberképzés bázisintézménye, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, amely egy egyetem, egy főiskola és egy egyetemi kar egyesülésével jön létre - derül ki a Magyar Közlöny legfrissebb számában közzétett kormányhatározatból. Az erről szóló törvényjavaslat február végéig elkészül.
A rendelkezés szerint a kabinet a honvédelmi és katonai felsőoktatást végző Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, a rendvédelmi és rendészeti felsőoktatást képviselő Rendőrtiszti Főiskola és a Budapesti Corvinus Egyetemtől különváló, a közigazgatási felsőoktatást alaptevékenységként folytató Közigazgatás-tudományi Kar egyesülésével - a három intézmény hagyományainak megőrzése mellett, a szorosabb oktatási és kutatási együttműködés, valamint a hatékonyabb működtetés érdekében - rendeli el a Nemzeti Közszolgálati Egyetem létrehozását.
Indoklásul azt írják, hogy a közszolgálaton belül a polgári közigazgatás, a rendvédelem, a honvédelem és a nemzetbiztonsági szolgálatok személyi állományában a hivatástudat és a szakértelem erősítése összehangolt és tervezett utánpótlásképzést tesz szükségessé, továbbá a pályaelhagyás helyett a társadalom számára hatékony munkavégzés biztosítására és a nyugdíjazás utáni életszakaszra a közszolgálati pályaorientációt támogató továbbképzési rendszert kell működtetni, ezért a közszolgálati felsőfokú szakemberképzést egységes intézményi alapokra kívánják helyezni.
Orbán: Többé nem téríthetnek el céljainktól
MTI|2012. 01. 11., 16:26|Utolsó módosítás:2012. 01. 11., 17:11|
Megalakult a közszolgákat képző új egyetem. Orbán Viktor miniszterelnök szerint az egyetemalapítás annak bizonyítéka, hogy az országnak van jövője, és lesz ereje kiverekedni magát a nehézségekből. Az intézményben szeptembertől 1017 elsős tanulását finanszírozza majd az állam.
Orbán Viktor szerint történelmi jelentőségű, hogy mostantól egységes egyetemi rendszerben készítik fel azokat, akik a közszolgálat legfontosabb hivatásait választják, az új egyetem oktatóit és hallgatóit pedig a magyar állam megújítása legfontosabb letéteményeseinek nevezte. Szerinte az egyetem válasz arra is, hogy az elmúlt évtizedekben a közérdek a magánérdek mögé szorult.
Forrás: http://www.origo.hu/itthon/20120111-megalakult-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem.html
Megalakult a Nemzeti Közszolgálati Egyetem
2012. január 11. 15:06
Az új egyetemen olyan fiatalokat akarunk képezni – húzta alá Orbán Viktor –, akik képesek biztonságossá tenni Magyarországot, akik élethivatásuknak tekintik a köz szolgálatát. Az intézmény megalapítása igazolja: van erőnk, és életben fogunk maradni, nagy céljaink vannak, és el is fogjuk érni őket – fogalmazott a szerdai ünnepségen a miniszterelnök.
Országunk 21 éve a gyors változások korszakában él, ezért megújulásra van szükség, hiszen enélkül a közszolgálat nem lenne elég erős ahhoz, hogy a változó világ kihívásaira válaszolni tudjon – szögezte le a rektor, hozzátéve: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem létrehozásával a kormány is válaszolt a kihívásokra.
Az új egyetem szervezeti felépítéséről szólva Patyi András elmondta: a katonai, rendészeti és civil képzés egyesítése úgy történt meg, hogy a karok belső integritása nem sérült. A jövőben nem csak a tudásbázis egységesítésére van szükség, hanem a tudásanyag radikális bővítésére is azért, hogy az egyetem biztos háttere lehessen az államnak.
A rektor végezetül nyomatékosította: biztos abban, hogy az egyetem segítségével megteremthető a jó közigazgatás, és vele a jó állam.
Az egyetem alakuló ülése kapcsán a kormány.hu-nak Gál András Levente, a Jó Állam fejlesztési koncepció végrehajtásának összehangolásáért felelős kormánybiztos adott videóinterjút.
Orbán Viktor úgy folytatta: egyesekben felmerül a kérdés, nincs-e fontosabb az egyre súlyosabb európai válság közepette, mint egyetemet alapítani? Ha valaki visszatekint az időben, azt láthatja, hogy a magyar egyetemek alapítása gyakran válságokhoz kötődik - mutatott rá.
A mai gondok eltörpülnek ugyan elődeinké mellett, de az európai válság ma is arra késztet bennünket, hogy megerősítsük a magyar államot - mondta a miniszterelnök. A válság hátteréről szólva rámutatott, hogy a problémák nagy része a magyar állam gyengeségéből fakad. A közérdek a magánérdekek mögé szorult, az összefogás helyett széthúzás, önzés, kapzsiság, spekulációs szélhámosság uralta el az életünket, és valljuk be – fűzte hozzá -, sok esetben az állam működését is. Ennek következményeivel szembesítenek minket az euróválság és Magyarország gondjai is – szögezte le.
Orbán Viktor kiemelte: az elmúlt két évtized itthoni és külföldi eseményei új megvilágításba helyezik a magyar államot. Az állam a közösségi érdekérvényesítés, a közösség védelme és az egyéni képességek kibontakoztatásának is színtere, vagyis előfeltétele a jó életnek.
Aláhúzta: közös céljainkat csak erős és korszerű állammal tudjuk megvalósítani. Az állam feladata, hogy biztos alapot nyújtson polgárainak a munkához, a vállalkozáshoz és az érdem szerinti boldoguláshoz. Feladata az is, hogy akár erővel is képes legyen megvédeni hazánk függetlenségét, megvédeni a magyarokat a bűnözéssel, terrorizmussal és mindenféle szélsőséggel szemben - hangsúlyozta.
Orbán Viktor úgy vélte: olyan államra van szükség, amely a 21. századi versenyben képes érvényesíteni Magyarország érdekeit a nagyvilágban, képes segítséget nyújtani polgárainak, és szélesre tárja a kaput a nemzet tehetségei előtt. A szemünk előtt egy olyan állam lebeg amely erős, méltányos, és tisztelendő, mert a közérdeket rendeli a magánérdek elé - fogalmazott.
A miniszterelnök hangsúlyozta: ha minőségi államot akarunk, akkor az emberi minőségbe kell befektetnünk. Ezért olyan fiatalokat akarunk képezni az állam működtetésére, akik a személyes példamutatásukkal, tudásukkal és teljesítményükkel, erkölcsi bátorságukkal és tartásukkal, biztonságosabbá és erősebbé teszik Magyarországot. Olyan fiatalokat, akik képesek magukat egy fontosabb célnak alárendelni, akik a társadalom előtt hitelesen képviselik a hivatásukat, egyenruhájukat. Akik élethivatásuknak tekintik a haza és a köz szolgálatát, és ezt a hivatást a legmagasabb szinten akarják űzni - sorolta Orbán Viktor.
A kormányfő felhívta a figyelmet: történelmi jelentőségű lépés az, hogy a közszolgálat legfontosabb területeire mostantól egységes egyetemi rendszerben képeznek embereket. Az, hogy új egyetemet alapítunk mutatja, hogy van jövőnk, végre újra bízunk magunkban, és lesz erőnk kilábalni a nehézségekből.
(kormany.hu)
Forrás: http://www.kormany.hu/hu/hirek/megalakult-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem
2012-ben indul a közszolgálati egyetem
2011. február 23., szerda 15:26
A kormány elfogadta a Nemzeti Közszolgálati Egyetem létesítéséről szóló törvénytervezetet, amely hamarosan a parlament elé kerül.
Nagy Anna kormányszóvivő elmondta: a kormány tavaly decemberben döntött arról, hogy létrehozza a közszolgálati egyetemet, amely a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, a Rendőrtiszti Főiskola és a Budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatás-tudományi Karának jogutódjaként jön létre 2012. január elsején.
A kormány tárgyalt arról is, hogy a későbbiekben az új egyetem egyik épülete lehet a Józsefvárosban található egykori Ludovika Akadémia, amelyet "az utóbbi évtizedekben méltatlanul elhanyagoltak".
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen folyó képzés a közigazgatás, a rendvédelem, a honvédelem és a nemzetvédelem területén fog utánpótlást adni.
Az egyetem létrehozásának nagyon fontos szerepe lesz a közszolgálati életpályamodellben is. Olyan átképzési programok indulnak majd, amelyek biztosítják, hogy a fegyveres szolgálat után a tisztek folytathassák pályájukat a közigazgatásban. Az intézmény diplomáciai képzést is fog szervezni.
Forrás: http://index.hu/belfold/2011/02/23/kozszolgalati_egyetemet_hoznak_letre/